HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

İran Yargısı, Amerikan Yüzyılın Anlaşması hakkında hukuki girişimlerde bulunuyor

İran Yargı Erki Sözcüsü Gulamhüseyin İsmaili, uluslararası örgütler nezdinde Amerikan-Siyonist Yüzyılın Anlaşması aleyhinde girişimlerde bulunduklarını duyurdu.

Yargı Erki Sözcüsü bugün gazetecilere yaptığı açıklamada, Yüzyılın Anlaşması’nın işgal ve saldırganlığını tanıma planı olduğuna işaretle, bu planın Filistin’in Müslüman ve hatta Müslüman olmayan halkının toprak bütünlüğü hakkını ihlal ettiğini söyledi.

Yargı Erki Sözcüsü açıklamalarının devamında, “İran nükleer bilgilerini CIA’ye sızdıran Emir Rahimpur, tespit edilerek yargılandıktan sonra, idama çarptırıldı” dedi.

İran Yargı Erki Sözcüsü Gulam Hüseyin İsmaili, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) adına casusluk yapan Emir Rahimpur adlı kişinin idam cezasına çarptırıldığını açıkladı.

İsmaili, “Emir Rahimpur para karşılığında İran’ın nükleer bilgilerini ABD istihbarat servisine ilettiği için yargılanarak idam cezasına çarptırıldı” dedi.

Son günlerde iki kişinin de casusluk suçundan 5 ve 10 yıl hapse mahkum edildiğini bildiren İsmaili, bu iki kişinin hayırseverlik faaliyetleri adı altında casusluk yaptığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Eylül 2021 (15) içerik yüklenmiştir.