İranYemen

İran: Yemen’e hukuki ve adli tecrübemizi aktarmaya hazırız

İran Yargısı Uluslararası İlişkiler Yardımcısı, İran İslam Cumhuriyeti yargısının deneyimlerini Yemen yargısına aktarmaya hazır olduğunu duyurdu.

İran Yargısı İnsan Hakları Kurumu sekreteri Kazım Garibabadi, dün Direniş Çocuklarını Destekleme Temsilcileri ile yaptığı görüşmede, ‘Direniş mihveri uluslararası arenada tanıtılmalıdır.” dedi.

Garibabadi, “Direniş ekseni yayılmacılık değil, tahakkümcü, saldırgan ve işgalci rejimlere karşı direniş ve mazlumların yanında yer almaktır ve kutsal bir amacı vardır.” dedi.

İran Yargısı yetkilisi, şunları söyledi: “İran İslam Cumhuriyeti, Yemen ve Filistin başta olmak üzere zulmün sesini dünyaya iletmek için her zaman en ön saflarda yer aldı ve tüm uluslararası kuruluşlarda İranlı temsilciler her zaman Yemen ve Filistin halkının dramını ve bu konuda İran’ın endişelerini dile getirdi.”

Yemen Başkonsolosu da, uluslararası toplumun ve insan hakları kurum ve kuruluşlarının Yemen halkına yönelik sessizliğini de eleştirerek, İran İslam Cumhuriyeti’nin mazlum Yemen halkına yaptığı yardım ve desteği takdir etti.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Temmuz 2024 (6) içerik yüklenmiştir.