HaberlerİranOrtadoğu

İran’da 2 ton uyuşturucu madde ele geçirildi

İran’ın güneydoğusunda yer alan Sistan ve Beluçistan eyaleti emniyet genel müdürü, bu eyalete bağlı Seravan kentinde 2 ton uyuşturucu maddenin ele geçirildiğini bildirdi.

İRNA’nın haberine göre, eyalet emniyet genel müdürü albay Muhammed Kanberi, dün yaptığı açıklamada, emniyet güçlerinin diğer güvenlik birimleriyle düzenledikleri ortak bir operasyonda bir uyuşturucu kaçakçılığı çetesini belirledikleri ve çökerttiklerini söyledi.

Albay Kanberi, sözkonusu operasyonda 2 ton 246 kilo uyuşturucu madde ve bir miktar da mühimmatın ele geçirildiğini söyledi.

Bu arada İran’ın Yezd eyaleti emniyet müdürü tuğgeneral Abbasali Behdaniferd de, ”eyalette bir uyuşturucu kaçakçılığı şebekesinin ortaya çıkarıldığını ve düzenlenen operasyonda 312 kilo uyuşturucunun ele geçirildiğini söyledi.

Sözkonusu yetkili, eyalette son 4 ayda 13 ton 333 kilo uyuşturucu maddenin ele geçirildiğini söyledi.

Bilindiği gibi İran, uyuşturucu madde kaçakçılığına karşı verdiği mücadelede adeta öncü ülke olarak bu zamana kadar bu mücadelede 3 binden fazla güvenlik mensubunu şehit vermiş ve binlerce güvenlik mensubu da yaralanmıştır./

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (19) içerik yüklenmiştir.