İranFilistinİşgalci İsrail Rejimi

İran’da siyasi parti, grupları Filistin halkını zaferinden dolayı kutladılar

İran’da siyasi partiler, gruplar ve sivil toplum kuruluşları, mazlum Filistin halkının ve direniş ülkelerinin zaferini kutladılar.

Dün bir grup siyasi parti, grup ve STK, Filistinli mücahitlerin ve Filistin halkının zaferini ve direniş eksenini ayrı ayrı kutladılar.

Hind yarımada kıtası İslami Merkezi dün yayınladığı bildiride, “Bugün bir kez daha direnişin ve mazlum Filistin halkının gaspçı Siyonist rejime karşı amansız mücadelesi sonucunda elde ettiği gururlu zaferi İslam dünyasının sevinci ve izzetine vesile olmuştur.” dendi.

Bildiride, “Amerika Birleşik Devletleri’nin ve bazı Batılı hükümetlerin Siyonist rejimi destekleyen tutumları, onları dünya kamuoyu tarafından daha da nefret ettirdi ve vicdanları uyandırdı.” cümlesine yer verildi.

Tahran’daki Filistin Meydanı’da ise Gazze’de direniş gruplarının Siyonist Rejim’e karşı kazandığı zafer kutlandı. Filistin’in zaferini kutlayan Tahranlı vatandaşlar direniş gruplarına destek sloganları attı.

İşgal güçlerinin Gazze ve Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarının da kınandığı gösteride Siyonist ve Amerikan bayrağı yakıldı.Bazı vatandaşlar ise sevincini şerbet ve tatlı dağıtarak gösterdi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2021 (28) içerik yüklenmiştir.