İran

İran’da yabancı yatırımcıların varlığını kolaylaştırma çabaları

İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanı, ”Yabancı yatırımcıları çekmek için, ülkenin çeşitli fırsatlarını ve potansiyellerini açıkça tasarlamalı ve sunmalıyız.” dedi.

Seyyid Rıza Fatemi Emin, madencilik endüstrisi ve ticaretinde yatırım kurumları ile bir sempozyumun kulisinde, yaptığı açıklamada, ülkenin çeşitli kapasitelerini yabancı yatırımcılara tanıtmanın gereğini vurgulayarak ”Bu fırsatlar yatırımcılara tam lisanslı bir pakette sunulmalıdır.” dedi.

İran Sanayi Bakanı ayrıca şöyle dedi: “Yabancı yatırımcıların faaliyetlerini kolaylaştırmak için Sanayi Bakanlığı’ndaki Kalkınma ve Ticaret Teşkilatı ile İran Ekonomi Bakanlığı’ndaki Yatırım Teşkilatı arasında işbirliği sağlanmalıdır.”

Fatemi Emin, uluslararası ekonominin ticaretinin yatırım ve mal ticaretinin bir bileşimi olduğuna temasla, ”Uluslararası ekonomide kriter sadece mal alım satımı değil, aynı zamanda zincirleme bir süreçtir”dedi.

Fatemi Emin, açıklamasının sonunda şöyle dedi: ”Yabancı yatırımcıların İran’a girişini kolaylaştırmak için düzenlemelerde değişiklik yapma süreci devam ediyor.”

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (13) içerik yüklenmiştir.