HaberlerİranOrtadoğu

İran’daki dini azınlıklar temsilcileri, halkı seçimlere geniş katılıma davet etti

İranlı Hristiyan, Yahudi ve Zerdüşt azınlıkların temsilcileri, tüm İran halkı ve özellikle dindaşlarından cumhurbaşkanlığı seçimlerine geniş çapta katılmaya davet ettiler.

IRNA’nın bildirdiğine göre İran Mubitler Derneği Başkanı, Tahran ve Kuzey İran Ermeni patrikliği, İran Yahudiler lideri, İran Doğu Süryani Kilisesi Piskoposu, Tahran’daki Keldani Süryani Katolik Kilisesi Başkanı ve Tahran’daki Asur Evanjelik Kilisesi Başkanı, “Tahran’da Süryani Katolik kilisesinde seçimlere İran halkını katılıma davet” toplantısında İran halkını ve dini azınlıklarının seçimlere katılımını vurguladılar.
Papaz Grigory Nersesian sözkonusu toplantıda, “yaşadığımız her ülkede yasalarına boyun eğmemiz gerekir ve ülkemizin ilerlemesi ve bağımsızlığı için vatandaşlık görevimizi yerine getirmeliyiz” dedi.
Yahudiler dini lideri Yunus Hamami Lalezar da “İran’a kimsenin zarar vermemesi için yanyana olalım” dedi.
Tahran’daki Keldani Süryani Katolik Kilisesi başkanı Vanya Sarkes de “İran dışındaki medya çevrelerinde onların oy kullanılmamasını istediklerini duyduklarını, onların İran’ın dışında oturup ülkenin ilerlemesini düşünmediklerini ve bu yüzden seçimlere katılmak gerektiğini” ifade etti.
Tahran Mubitler Derneği Başkanı Erdeşir Hurşidian da ülkenin ilerlemesi için cumhurbaşkanlık ve konseyler seçimlerine katılacaklarını böylece gelecek cumhurbaşkanının da iktidarla ülkenin ilerlemesi için halka hizmet edebileceğini belirtti./

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2021 (13) içerik yüklenmiştir.