İranKuzey Amerika

İran’dan ABD polisinin insanlık dışı uygulamalarına tepki

Anayasayı kollama ve koruma konseyi AKKK Sözcüsü Abbasali Kehdühai ABD polisinin insanlık dışı uygulamalarına itiraz eden medya organlarına kısıtlama getirmesine gösterdiği tepkide, Amerika’da şiddete itiraz eden medyaya kısıtlama getirmek yerine cani polislerin eli kolu bağlanması gerektiğini vurguladı.

Cumartesi günü twitter hesabında konu hakkında açıklama yapan AKKK Sözcüsü Kedhüdai, ABD medyasının polis gücünün insanlık dışı uygulamalarına gösterdiği tepki, şiddeti yaymak değil, şiddetle mücadele tepkisi olduğunu belirtti.

Amerika’da beyaz bir polis geçen hafta Pazartesi günü Minnesota eyaletinin Minneapolis kentinde siyahi George Floyd’u öldürdü.

Minneapolis halkı Salı gününden bu ayan 46 yaşındaki siyahi adamın beyaz bir polis tarafından öldürülmesini protesto etmek üzere kentin caddelerinde gösteri düzenliyor.

Bu arada halkın gösterileri hakkında haber yapan CNN muhabiri polis tarafından gözaltına alındı. CNN muhabirinin gözaltına alınması halkın ve medya mensuplarının tepkisi ile karşılaştı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.