HaberlerDünyaİranOrtadoğu

İran’dan Google’a Tepki

İran İslam Cumhuriyeti sanal ortam ulusal merkezi, Amerika platformlarından olan Google’ın İranlı aplikasyonları silmekteki müdahaleci girişimlerine tepki gösterdi.

Muhabirimizin verdiği habere göre   son dönemde Google şirketinin  İran’a ait Rubika ve Zarrebin aplikasyonlarını  silmesi girişiminin ardından  sanal ortam ulusal merkezi yayımladığı bildiride  bu girişimi kınadı ve  milyonlarca İranlı vatandaş ve işletmenin sosyal ve ekonomik haklarının çiğnendiğini  bildirdi. 

 İran sanal ortam ulusal merkezi  bu bildiride,  Google’ın  bilgilendirmeden veya itiraz hakkı vermeden  bu tür müdahaleci ve tek taraflı girişimlerinin  tam sosyal sorumlulukları  ihlal etmenin örneği olduğunu  özellikle de işletmeleri ve girişimcileri etkilediğini vurguladı. 

Sanal Ortam Ulusal Merkezinin bildirisinde  Google şirketinin  dünyanın birçok noktasında  yaptığı ihlallerden dolayı yargılanması yüzünden  İran’ın da uluslararası kanallardan ve yetki sahibi mahkemeler üzerinden   tazminat davaları açacağı belirtildi. 

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.