İran

İran’ın Aras bölgesi dünya turizm örgütü üyesi oldu

İran’ın kuzeybatısında yer alan Aras serbest ticaret bölgesi dünya turizm örgütüne üye oldu.

Çarşamba günü gazetecilere bu açıklamayı yapan Aras serbest ticaret bölgesi Başkanı Muhsin Neriman, yeni üyelerin üyeliği dünya turizm örgütünün 9 – 13 Eylül 2019 tarihleri arasında Rusya’nın Saint petersburg kentinde düzenlenen 23. Genel kurul zirvesinin kulisinde kesinleştiğini belirtti.

Neriman, dünya turizm örgütüne üye olmak, başka ülkelerin kamu ve özel sektörlerinin planlama, pazarlama, eğitim, reklam ve benzeri çeşitli alanlarda son bilimsel kazanımlarından yararlanma fırsatı sağlayacağını kaydetti.

Aras serbest ticaret bölgesi Başkanı Neriman, üye ülkelerin turist verileri alış verişi, örgütün teknik ve istişare yardımlarından yararlanmak, dünya genelinde turizm sektöründe çalışan kamu ve özel sektörlerle teamül fırsatından yararlanmak, örgütün elektronik kütüphanesine ulaşmak ve üye ülkelerin başarılı deneyimlerini paylaşmak, dünya turizm örgütüne üye olmanın diğer bazı meziyetleri olduğunu ifade etti.

Aras serbest ticaret bölgesi Ermenistan, Azerbaycan Cumhuriyeti ve Nahçivan özerk Cumhuriyeti ile ortak sınırın sıfır noktasında bulunuyor. Bu bölge doğal ve tarihî ve turistik cazibeleri ile bilinen bir bölgedir.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mayıs 2022 (22) içerik yüklenmiştir.