İran

İran’ın BM büyükelçisinden uluslararası toplumun Siyonist rejimin cinayetlerine karşı pasifliğine eleştiri

İran İslam Cumhuriyeti’nin Birleşmiş Milletler Büyükelçisi ve Temsilci Yardımcısı, Uluslararası toplum Siyonist rejimin işlediği cinayetlere karşı pasifliğini eleştirdi.

Filistinli gazeteci Şirin Ebu Akile, Batı Şeria’daki bir kampa Siyonist militanların düzenlediği saldırıyı takip ederken vurularak öldürüldü.

Siyonist ordu da Ebu Akile’nin cenazesine şiddetli bir saldırı düzenledi.

Bu saldırı ve saygısızlık çok utanç bir şekilde ve dünyanın gözü önünde gerçekleştirildi ve Siyonist güçler Ebu Akile’nin cenazesine katılanlara ses bombalarıyla saldırdı.

İran İslam Cumhuriyeti’nin Birleşmiş Milletler Büyükelçisi ve Temsilci Yardımcısı Zahra İrshadi, “Her gün İsrail rejiminin Filistin halkına karşı işlediği bir cinayete tanık oluyoruz”dedi.

İran İslam Cumhuriyeti’nin Birleşmiş Milletler Büyükelçisi ve Temsilci Yardımcısı şunları ekledi:Filistinli gazeteci olan Şirin Ebu Akile işgal altındaki Filistin’deki Cenin’de Filistin halkının mazlumiyetini dünyaya gösterirken işgalci güçler tarafından vahşice şehit edildi. Ancak Siyonist işgalciler mazlum halkın sesinin duyurulmasını engelleyemeyecektir.

İrşadi, Korsan İsrail’in devam eden savaş suçları ve terörizm karşısında uluslararası toplumun pasifliğini eleştirerek şöyle dedi: İran İslam Cumhuriyeti, başta Güvenlik Konseyi olmak üzere Birleşmiş Milletler’i İsrail saldırganlığına son vermek için acilen harekete geçmeye çağırıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Eylül 2022 (1) içerik yüklenmiştir.