İran

İran’ın Cenevre’deki temsilcisi Mike Pence’in boş söylemine karşı tavır alıyor

İran İslam Cumhuriyeti’nin Cenevre’deki Birleşmiş Milletler’deki ataşesi Behram Haydari, eski ABD başkan yardımcısının İran’a karşı söylemini saçma olarak nitelendirdi.

Behram Haydari, haftalık Amerikan “Newsweek” dergisine gönderdiği bir e-postada, eski ABD Başkan Yardımcısı Donald Trump’ın “Münafıklar” adlı terörist grubun toplantısındaki son söylemini “tam bir saçma düşünceler ve yanlış” olarak nitelendirdi ve Pence’in halkın münafıkları adlı terör örgütünün toplantısına katılmasını kınadı.

Haydari açıklamasının devamında şunları yazdı: “Mike Pence, Mike Pompeo (Trump’ın Dışişleri Bakanı), Mark Dubowitz (Demokrasiyi Savunma Vakfı Direktörü), eski ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ve diğer Trump’ın diğer cani dostları terör örgütünün işbirlikçileridir.”

Haydari, “Mike Pence’in Halkın Münafıkları adlı terör örgütü için söylediği her söz için ne kadar para aldığını araştırın” diye ekledi.

İran İslam Cumhuriyeti’nin Cenevre’deki Birleşmiş Milletler ataşesi, Mike Pence ve meslektaşlarının kendilerini her türlü hayalle eğlendirmeye devam edebileceklerini yazdı.

Haydari, Pence’in sözlerini önemsiz olarak niteledi ve şunları yazdı: “İran halkı, teröristlerin ve onların ana destekçilerinin kin ve düşmanlıklarına aldırmadan, şanlı bağımsızlık ve haysiyet yolunda devam etmeye kararlıdır.”

Haydari, “Bu hem adaletsiz hem de ahlak dışıdır ve bu terör örgütü mensubu üyelerinin uzun süreli birliktelikleri boyunca işledikleri suçlar da dahil olmak üzere devrim Saddam yönetiminde de korkunç terör eylemlerinin kurbanı olan binlerce masum insana büyük bir adaletsizlik olacaktır.” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (25) içerik yüklenmiştir.