İran

İran’ın Ermenistan Büyükelçiliği: Kayıp 6 İran vatandaşı güvende ve Gürcistan’da

İran İslam Cumhuriyeti’nin Ermenistan Büyükelçiliği Pazartesi gecesi, Ermenistan’daki son patlamanın ardından kayboldukları ileri sürülen 6 İran vatandaşının hayatta ve iyi olduklarını ve şu anda Gürcistan’da olduklarını duyurdu.

Ermenistan’ın başkenti Erivan’ın güneyindeki Surmalo pazarında bir fişek mağazasında Pazar günü büyük bir patlama meydana geldi.

Ermenistan Acil Durumlar Bakanlığı’nın açıklamasına göre, patlama ve ardından çıkan yangın sonucunda en az 6 kişi öldü, 60 kişi yaralandı ve 16’dan fazla kişi kayıp.

Daha önce, bazı kaynaklar bu olaydan sonra en az 6 İranlının kaybolduğunu bildirmişti.

Bu arada Ermenistan’daki İran büyükelçiliği tarafından yayınlanan bildiride ise, ”Pazar sabahından Pazartesi gününe kadar aileleriyle görüşmediler ve akrabalarına Gürcistan’a yapacakları gezinin tam zamanı hakkında bilgi vermediler.

İran’ın Erivan büyükelçiliğinden yapılan açıklamada, ”Sözkonusu 6 İranlı Ermenistan’dan Gürcistan’a seyahat ettikleri ve Gürcistan yolunda internet erişimi olmadığı için Pazar sabahından Pazartesi geç saatlere kadar aileleri ile görüşemedikleri ve akrabalarına kesin olarak bilgi veremediklerinden böyle bir durumun yaşandığına yer verildi.

Bu arada sözkonusu kişilerin Gürcistan’da bulunduğuna dair bilgi ve fotoğraflar da ulaştı.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ekim 2022 (25) içerik yüklenmiştir.