İran

İran’ın özel ekonomik bölgelerinin yaptırımlara karşı koymadaki rolü

İran Serbest Ticaret-Sanayi ve Özel Ekonomik Bölgeler Yüksek Konseyi Sekreteri, İran’ın Özel Ekonomik Bölgelerinin yaptırımlara karşı koymadaki rolünü ve etkisini vurguladı.

Said Muhammed dün, Elborz eyaletinde düzenlenen ülkenin özel ekonomik bölgeleri genel müdürlerinin ortak toplantısında yaptığı konuşmada, “Yaptırımlar ve ekonomik savaş koşullarında serbest ve özel ekonomik bölgelerin yöneticileri düşmanla bir tür ekonomik savaş görevlileridir” dedi.

Said Muhammed, “Ülke şimdi baskıcı yaptırımlarla karşı karşıya ve düşman, İran’ın ekonomik kalkınmasını engellemeye çalışıyor.” dedi.
İran Serbest Ticaret-Sanayi ve Özel Ekonomik Bölgeler Yüksek Konseyi Sekreteri, düşmanın halkın geçimini hedef aldığına işaret ederek, “Bu gibi durumlarda özel ekonomik bölgelerin rolü çok önemlidir.” dedi.

Said Muhammed, ayrıca İran’ın kapasitelerinin çok değerli olduğunu söyledi.

İran Serbest Ticaret-Sanayi ve Özel Ekonomik Bölgeler Yüksek Konseyi Sekreteri’ne göre: ”Güney, Orta Asya ve Kafkasya’nın açık sularına erişim ve yeni bir Çin projesi olan İpek Yolu üzerinde olmak İran için yüksek bir kapasitedir ve ülkenin farklı bölgelerindeki özel ekonomik bölgeler bu kapasitelerden yararlanabilir.”

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.