İşgalci İsrail RejimiFilistin

İranın son model teknolojiyle donattığı Lions’ Den -Aslan ini-, kuşatma altındaki Nablus’ta İsrail kontrol noktasını vurdu..

İsrail Ulusal Güvenlik Bakanı Ben Gvir’in Filistinli mahkumlara karşı yeni tedbirler açıkladığı sırada, Filistinli Aslanların İni direniş grubu 1 Şubat’ta Nablus’ta bir İsrail askeri kontrol noktasına saldırdı.

Aslan İni, saldırıyı resmi Telegram grubuna duyurdu ve “Nablus’un batısındaki Sirra kontrol noktasına kurşun yağmuruna tuttuklarını” ve hiçbir adam kaybetmeden “güvenle geri çekildiklerini” söyledi.

Bu tür vur-kaç taktikleri, Aslan İni tarafından işgal altındaki Batı Şeria’da kuşatma altındaki bir bölgede İsrail kuvvetlerine karşı kullanılan yaygın bir stratejidir.

Saldırı, İsrail Ulusal Güvenlik Bakanı’nın Ramon ve Ketziot cezaevlerindeki tutuklu fırınlarının kapatıldığını açıkladığı sırada gerçekleşti ve bu, Filistinli tutuklulara toplu ceza olarak görülen bir hareketti.

Ben Gvir’in ofisinden yapılan açıklamada, “Bakanın politikası, İsrail’de hapsedilen teröristlerin menfaatlerini ve müsamahalarını daraltmak, kanunen yapılabilecek yardımları kesmek ve sadece teröristlerin sahip olduğu hakları kısıtlamaktır.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Şubat 2024 (20) içerik yüklenmiştir.