İranBilimsel

İranlı uzmanların sağlık hizmetlerinde önemli başarısı

İran’ın Emir Kebir Teknik Üniversitesi uzmanları, sağlık hizmetleri çerçevesinde hekimle hasta arasında sürekli irtibat sağlayan ve hastanın eğitilmesine ve tedavi süreci tam iyileşene kadar hekim tarafından takip edilmesine imkan sağlayan yeni bir sistemi geliştirmeyi başardı.

Behzi adlı bilim temelli firmanın Başkanı Bahar Mazandarani, geliştirdikleri yeni sistem hakkında yaptığı açıklamada, hekimler daha etkili tedavi için hastalarına bu sistemin yardımıyla hastalıkları ile ilgili gerekli eğitimi verebileceklerini belirtti.

Mazandarani, geliştirdikleri bu sistem hastanın tedavi ve nekahet sürecini hasta tarafından sunulan raporları değerlendirerek ve yine yaşam tarzının boyutlarını analiz ederek hastaya önemli noktaları öğrettiğini ve böylece tedavi sürecini hızlandırdığını kaydetti.

Geliştirdikleri sistem hem hekimin ve hem hastanın işini kolaylaştırdığını vurgulayan Mazandarani, hekim bu sistemde her an hastanın durumunu rasat edebildiğini, hasta da yine bu sistem üzerinden hekimden gerekli tavsiyeleri aldığını ve ayrıca sorularını hekime yönelterek cevap alabildiğini vurguladı.

Mazandarani şimdiye kadar bu sisteme başvuran hastaların yüzde 39’u erkek ve yüzde 61’i kadın hastalardan oluştuğunu, başvuruların en çok İran, Amerika, Japonya ve Suriye’den yapıldığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 30 Ekim 2020 (6) içerik yüklenmiştir.