İran

İranlı yetkililerin General Hicazi’nin şehadeti dolayısıyla taziye mesajları

İranlı bazı askeri ve sivil üst düzey yetkililer yayımladıkları mesajlarda, Kudüs Gücü İkinci Komutanı General Seyyid Muhammed Hüseyinzade Hicazi’nin şehadeti dolayısıyla taziye dileklerini sundu.

Genel Kurmay Başkanı General Muhammad Bakıri, Gazi Komutan şehit Hicazi’nin şehadeti dolayısıyla İslam İnkılabı Lideri Hz. İmam Seyyid Ai Hamanei’yi, İran milletini, muhterem ailesini ve İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu ve gönüllü seferberler ordusunda silah arkadaşlarını ve direniş cephesinin mücahitlerini tebrik ederek taziyelerini sundu.

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Başkomutanı General Hüseyin Selami de General Hicazi’nin şehadeti dolayısıyla yayımladığı taziye mesajında, şehit General Hicazi’nin sekiz yıllık kutsal savunma yıllarında ve İslami direniş cephesinde sunduğu hizmetler asla unutulmayacağını ve inkılabı ve İran milletinin iktidarını ve güvenliğini savunanların yoluna ışık tutacağını vurguladı.

Yargı Erki Başkanı Seyyid İbrahim Reisi de General Hicazi’nin şehadeti dolayısıyla yayımladığı taziye mesajında, şehit General Hicazi inkılapçı ve velayete bağlı ve kutsal savunma yıllarından kalan yadigarlardan biri olduğunu ve savaştan sonra da İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu, gönüllü seferberler ordusu ve silahlı kuvvetler genelinde değerli hizmetlerde bulunduğunu belirtti.

İslami Şura Meclisi Başkanı Muhammed Bakır Galibaf da General Hicazi’nin şehadeti dolayısıyla yayımladığı taziye mesajında, şehit General Hicazi sekiz yıllık kutsal savunma yıllarında önemli rol ifa ettiğini ve gönüllü seferberler ordusunu organize etmekte önemli katkısı bulunduğunu ve İslami direniş cephesinin parlayan yıldızı olduğunu kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Temmuz 2021 (20) içerik yüklenmiştir.