Bilimselİran

İran,Nörologların Ve Alt Uzmanlıkların Varlığı Açısından En İyi Ülkelerden Biri

İran nöroloji uzmanı, şunları söyledi: İran, nörologların ve alt uzmanlıkların varlığı açısından en iyi ülkelerden biri ve küresel spesifikasyonlara sahip yetenekler İran’daki herkes tarafından kullanılabilir.

Dünya – İran

İranlı noroloji uzmanı Safa Najmi bugün Pazar günü yapılan bir basın açıklamasında şunları söyledi: “Nöropati, sinir sisteminin bir grup hastalığına atıfta bulunan genel bir terimdir, basit olarak periferik sinir dokusunu içeren hastalıklara atıfta bulunur.

Çevresel sinirler ayrıca beyin ve omurilik dışında ve omurilik ve diğer organlar arasındaki sinir liflerini ifade eder.

D. Astral, bu hastalığın farklı türleri ve geniş olması ve akut ve kronik iki ana gruba ayrılması gerçeğine dikkat çekti.

Nispeten yaygın bir durum olan bir tür akut nöropati formu Guillain-Barre olarak bilinir ve semptomları esas olarak zayıflık ve akut ve ileri organ bozuklukları ile ortaya çıkar.

Kronik sinir hastalıkları tiplerinin daha geniş sınıflandırmalara sahip olduğunu ve genetik nedenlerin yaygın olduğunu belirtti.

Konuşmasının Devamında: Etkilenen sinir liflerinin tipine bağlı olarak, kas zayıflığı, duyusal problemler, dengesizlik, kilo kaybı, kas kaybı ve diğer semptomlar dahil olmak üzere çeşitli semptomlar vardır.

Dr. Najmi, nörolojik hastalıkların teşhisinin, elektriksel kas planlaması yapmak da dahil olmak üzere çeşitli testleri inceleyerek ve gerçekleştirerek uzman bir doktor tarafından gerçekleştirildiğine ve nöropatinin tipine ve tanı türüne bağlı olarak, hastaya IVIG, spesifik oral tedaviler ve diğerleri gibi çeşitli ilaçlar verildiğini belirtti.

Gen tedavisi ve BMT de dahil olmak üzere nöropati için diğer tedavilerin hala çalışma altında olduğunu belirtti…

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 30 Ekim 2020 (6) içerik yüklenmiştir.