İranIrak

İrec Mescidi: Komutan Süleymani terör failleri yargılanacaktır

İran’ın Bağdat büyükelçisi Amerika’nın cinayet eylemlerinin tüm dünya tarafından bilindiğine işaretle, Kudüs gücü şehit komutanı ve Irak Haşdi Şabi kurumu başkan yardımcısına suikast düzenleyenlerin yargılanacağını söyledi.

Fars Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre İrec Mescidi dün akşam Bağdat’ta İran İslam devrim muhafızları Kudüs gücü eski komutanı şehit hac Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi kurumu başkan yardımcısı ebu Mehdi Mühendis’i anma töreninde şehitler Süleymani ve Mühendis’in terör köklerini kurutmayı başardıklarına işaretle, “Şehitler el-Mühendis, Süleymani ve tüm şehitlerin direniş cephesini güçlendirmek için hayatlarını feda ettiklerini, direnişin, bir parçası olmadan bölgede hiçbir dengenin gerçekleşemeyeceğini” açıkça belirtti.
Mescidi sözlerine şöyle devam etti: Şehit el-Mühendis ve Süleymani, direniş mektebi ve baskıya karşı hakkın savunucularıydı. Nasr komutanlarının (Şehitler Süleymani ve Mühendis) terörü ardından Amerika’nın cinayet eylemleri tüm dünyaya ifşa oldu.
İran’ın Bağdat büyükelçisi ayrıca şehitler Süleymani ve el-Mühendis’in terör emrini verenin yargılanacağını ve şehitlerin pak kanının İran ve Irak halkı arasında dayanışmayı daha da arttırdığını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2023 (1) içerik yüklenmiştir.