İran

İRİB başkanı taklit mercileri ile görüştü

İran Radyo ve Televizyon Kurumu İRİB başkanı dün Kum kentinde büyük taklit mercilerinden Ayetullah Nuri Hemedani, Cevadi Amoli, Alevi Gorgani ve Subhani ile görüşerek fikir teatisinde bulundu.

Muhabirimizin bildirdiğine göre İRİB başkanı Peyman Cebelli ayrı ayrı gerçekleşen söz konusu görüşmelerde, başında bulunduğu kurumun yeni dönemdeki sloganının “kimlik eksenli ve adalet” olduğuna işaretle, “İran Radyo ve Televizyon Kurumu yeni dönemde inkılapçı ve ulusal dini kimliğini güçlendirmek ve onarmak için yoğun şekilde çalışacaktır” dedi.
Cebelli hükümete halkın sesi ve İslami nizamın halk için hizmetlerini açıklamaya çalışacaklarına işaretle, İRİB’in halkın din, kültür, ahlak, iktidar ve vahdet alanlarında sahip olduklarını korumak ve halk ile hükümet arasında emin bir aracı olmakla görevli olduğunu ifade etti.
Yapılan görüşmelerde büyük taklit mercileri ve din alimleri de İRİB’de gelişme zaruretine işaretle, genç güçlerin işe alınması, kamu güvenini kazanmak, ve ulusal medya programlarında İslam inkılabı hizmetlerini açıklamak ve dini kavramlarını yayma zaruretini vurguladılar.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Aralık 2022 (17) içerik yüklenmiştir.