Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Irkçı İsrail, Gazze sınırından Tel Aviv’e kadar olağanüstü hal ilan etti

Terör rejimi İsrail’in muhasarasındaki Gazze sınırından Tel Aviv’e kadar olan 80 kilometrelik mesafede 48 saat boyunca olağanüstü hal ilan edildi.

Irkçı rejim İsrail, roket saldırıları nedeniyle Gazze sınırından itibaren 80 kilometrelik alanda olağanüstü hal ilan etti.

Terör rejimi İsrail televizyonunun haberine göre, Savaş Bakanı Naftali Bennett, Gazze sınırından Tel Aviv’e kadar olan 80 kilometrelik mesafede 48 saat süreyle olağanüstü hal ilan edildiğini açıkladı.

Bennett, olağanüstü halin Gazze sınırından itibaren İsrail’in işgalinde tuttuğu Filistin topraklarının orta kesimini kapsadığını söyledi.

Öte yandan, ırkçı rejim İsrail’in Kanal 12 televizyonu Gazze’den atılan ve işgal altındaki Filistin’in güneyindeki Siderot kentinde bir eve isabet eden roketin maddi hasara yol açtığını ancak ölü ve yaralı olmadığını aktardı.

Terör rejimi İsrail ordusu daha önce yaptığı açıklamada, Gazze’nin doğusunda İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Seriyyelerinin önde gelen komutanlarından Beha Ebu’l Ata’nın bulunduğu eve saldırı düzenlediklerini duyurmuştu. Saldırıda Ebu’l Ata ile eşi Esma Ebu’l Ata hayatını kaybetmişti.

Ebu’l Ata’nın ölümünün ardından, başta Tel Aviv olmak üzere ırkçı İsrail’in birçok bölgesine Gazze’den roket atılmış bu nedenle Tel Aviv’in yanı sıra İsrail’in güneyindeki birçok bölgede okullar tatil edilmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Mart 2024 (22) içerik yüklenmiştir.