Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Irkçı İsrail kabinesi Golan’daki siyonist yahudi sitelerinin yaygınlaştırılmasına onay verdi

Siyonist rejimin kabinesi, terör rejimi İsrail’in işgalindeki Suriye’nin Golan Tepeleri’nde, yeni yerleşim birimlerinin yapılmasını oybirliğiyle kabul etti.

El-Menar haber kanalına göre, Siyonist rejim kabinesi Pazar günü işgal altındaki Golan’da Siyonist bir kasabada düzenlediği haftalık toplantısında işgal altındaki Golan Tepeleri’ndeki yerleşim birimlerini iki katına çıkarılmasını kabul etti.

Terör rejimi başbakanı Naftali Bennett de kabine toplantısından önce kabinesinin Golan Tepeleri’ndeki yerleşimi artırmak için çalışacağını söyledi.

Daha önce İsrail Hume gazetesi, Siyonist planlama ve barınma için 576 milyon şekel (İsrail para birimi) ayrılacağını ve işgal altındaki Golan’daki en büyük Siyonist yerleşim yeri olan Katserin’de 3.300 Siyonist birimin ve 4 Bin yeni Siyonist birimin inşa edileceğini bildirdi.

Arab 48 web sitesine göre, siyonistlerin yerleşim planı, altyapının geliştirilmesini, yeni Siyonist mahallelerin oluşturulmasını, 2.000 iş fırsatı sağlanmasını ve Golan Tepeleri’nin ırkçı İsrail’de yenilenebilir enerji teknolojileri için bir merkeze dönüştürülmesini içeriyor.

İşgal altındaki Suriye’nin Golan bölgesi, Siyonist rejimin 1967 Altı Gün Savaşı’nda İsrail’in işgaline geçti.

İşgal rejiminin buralara yeni yerleşim merkezleri inşa etmesi uluslararası kanunların açıkça çiğnenmesi anlamına geliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.