Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İsam Yusuf: Gazzelilerin Kurtarılması İçin Uluslararası Düzeyde Harekete Geçilmeli

Gazze’ye Destek İçin Uluslararası Halk Heyeti Başkanı Isam Yusuf, Gazze Şeridi’nde abluka altında yaşayan insanları kurtarmak için uluslararası düzeyde harekete geçilmesi ve Birleşmiş Milletler kararlarının uygulanması çağrısında bulundu.
Isam Yusuf, bugün (1 Aralık Pazar) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Birleşmiş Milletler yetkililerinin Gazze Şerid’indeki insani durumla ilgili açıklamalarının pratikte uygulamaya ihtiyaç duyduğunu belirterek, söz konusu açıklamaların kağıt üzerinde kalmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.
Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi’nin (OCHA) Filistin Koordinatörü Jamie McGoldrick’in Gazze Şeridi’ndeki durumun kötülüğüyle ve daha etkili bir şeyler yapılması gerektiğiyle ilgili açıklamalarına işaret eden Yusuf, BM yetkilisinin açıklamalarının Gazze halkının haklı taleplerini özetlediğini ve takdire şayan olduğunu söyledi.
Gazze Şeridi’ne insani yardımların acilen artırılması gerektiğini belirten Yusuf, Amerikan yönetiminin ve işgal rejiminin yardımların mültecilere, yetimlere ve fakirlere ulaşmasını engellemeye çalıştıklarını kaydetti.
Yusuf, ablukanın devam etmesiyle birlikte Gazze Şeridi’nde durumun hızlı bir şekilde kötüye gittiğini, fakirlik ve işsizlik oranlarının görülmemiş seviyelere ulaştığını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2020 (34) içerik yüklenmiştir.