Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgal Güçleri Babu’l-Amud’da Bir Filistinli Genci Kaçırdı

İşgal rejiminin özel timleri olarak bilinen ve Arap kıyafetleri giyerek Filistinlilerin arasına giren, Filistinlilerin de “musta’rebler” olarak isimlendirdiği işgal birliklerine mensup bir tim bugün (13 Temmuz Cumartesi) işgal altındaki Kudüs’ün Babu’l-Amud bölgesinde bir Filistinliyi kaçırdı.

Olaya şahit olanlar, musta’rebler timinin genci birden kuşattıklarını, üzerine vahşice çullanıp darp ettiklerini sonra da bilinmeyen bir yere götürdüklerini dile getirdiler.

Musta’rebler adı verilen elemanlar işgal ordusu içinde özel timler şeklinde çalışıyorlar ve kendilerine Filistinliler gibi görünüm vererek ve onların kıyafetlerini giyerek aralarına yayılıyorlar. Bu şekilde kendilerini kamufle ederek Filistinlilerin kendilerini teşhis etmelerini engellemeye çalışıyorlar. Kaçırmak istedikleri bir Filistinliyi yakaladıkları zaman da grup halinde ona saldırıp eşkıya yöntemleriyle kaçırıyorlar.

Musta’rebler timlerinin işgal ordusunun en tehlikeli ve bu ordunun en çok önem verdiği timlerinden olduğu ifade ediliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.