İşgalci İsrail RejimiFilistin

İşgal güçleri Batı Şeria ve Kudüs’te birçok bölgeye baskın düzenledi

Filistin halkına yönelik baskılarını ve zulmünü sürdüren işgal güçleri bu sabah erken saatlerde Batı Şeria ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenledi ve birçok kişiyi gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin Nablus’un Ra’su’l-Ayn Mahallesi’ne baskın düzenlediği ve Kerim Hanun isimli genci gözaltına aldığı belirtildi.

El-Halil’de de işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde eski esir Abdurrahman Ed-Duveyk’i evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı kaydedildi.

Cenin’in güneyindeki Sanur beldesinden Fethi Cerrar isimli genci gözaltına alan işgal güçlerinin Kudüs’ün doğusundaki Ebu Dis beldesinde de eski esir Yezen Muhsin’i serbest bırakıldıktan bir ay sonra yeniden gözaltına aldığı öğrenildi.

Ebu Dis beldesinde ayrıca eski esirlerden Muhammed Muhsin’i gözaltına alan işgal güçlerinin Kudüs’ün doğusundaki Şufat Mülteci Kampı sakinlerden Zeyn El-Kerki ve Yusuf El-Kerki isimli gençleri gözaltına aldığı bildirildi.

İşgal güçleri ve özellikle de Arap kıyafetleri giyen özel kuvvetler, Batı Şeria ve Kudüs’te her gün birçok bölgeye baskın düzenliyor ve evlerde arama yaparak eşyalara zarar veriyor, genellikle insanların uykuda olduğu gece yarısı ya da sabah erken saatlerde düzenlenen baskınlar sırasında kadınlar ve çocuklar arasında terör estiriyor.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.