Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgal güçleri Batı Şeria ve Kudüs’te birçok bölgeye baskın düzenledi

Filistin halkına yönelik baskılarını ve zulmünü sürdüren işgal güçleri dün gece ve bu sabah erken saatlerde Batı Şeria ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenledi ve birçok Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal güçleri Ramallah’a bağlı Deir Ebu Meşal köyünde Halid el-Mısri isimli genci evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı ve evde arama yaptı.

İşgal güçlerinin Ramallah’ın batısındaki Rantis köyünde de eski esir İslam Denun’u evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı, evde arama yaptığı ve eşyalara zarar verdiği ifade edildi.

İşgal güçleri el-Halil’de de eski esir Nuh Kafişe’yi evine baskın düzenleyip arama yaptıktan sonra ifade vermeye çağırdı.

Araplar gibi giyinen işgal askerlerinden oluşan özel kuvvetin dün Kudüs’e bağlı et-Tur beldesi sakinlerinden üç genci gözaltına aldığı ve darp ettiği bildirildi.

Yerel kaynaklar, işgal askerlerinin Rami Salahaddin (21), Lüey el-Kisvani (22) ve Abdullah el-Hedra (25) isimli gençlere saldırdığını, silah kullanmakla tehdit ettiğini ve daha sonra gençleri gözaltına aldığını söyledi.

İşgal güçleri Batı Şeria ve Kudüs’te her gün birçok bölgeye baskın düzenliyor ve evlerde arama yaparak eşyalara zarar veriyor, kadınlar ve çocuklar arasında terör estiriyor.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Ağustos 2021 (22) içerik yüklenmiştir.