Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgal Güçleri Batı Yaka ve Kudüs’te Birçok Bölgeye Baskın Düzenledi

İşgal güçleri bu sabah (5 Aralık Perşembe) erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek birçok genci gözaltın aldı ve evlerde yaptığı aramalar sırasında bir miktar paraya el koydu.

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Batı Yaka’da 6 gencin silah bulundurdukları ve direniş eylemlerine katıldıkları gerekçesiyle gözaltına alındığını ve sorguya çekilmeleri için Şabak’a teslim edildiklerini söyledi.

İşgal güçlerinin baskınlar sırasında direniş eylemlerinin finanse edilmesinde kullanılacağı bahanesiyle on binlerce şikele el koyduğu, El-Halil’in güneyindeki Ez-Zahiriyye beldesinde bir atölyeye baskın düzenlediği ve silah yapımında kullanıldığı gerekçesiyle aletlere el koyduğu ifade edildi.

İşgal güçleri dün gece geç saatlerde Kudüs’e bağlı Silvan beldesinin Batnu’l-Heva Mahallesi’nde yaşanan çatışmalar sırasında 16 yaşındaki Hamza Ebu Sinine’yi gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin Kudüs’ün doğusundaki Hızma beldesinde ikisi kardeş üç genci gözaltına aldığı kaydedildi.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin beldedeki birçok eve baskın düzenlediğini, Yahya Memun Subeyh ile Muhammed Habis Subeyh ve Hammde Habis Subeyh kardeşleri gözaltına aldığını bildirdi.

İşgal güçlerinin dün akşam ayrıca Gazze Şeridi’nin güneyindeki Rafah kenti sakinlerinden 44 yaşındaki tacir Mesud Süleyman Selman İrgibe’yi Beyt Hanun / Erez Kapısı’nda gözaltına aldığı öğrenildi.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 12 Ağustos 2020 (21) içerik yüklenmiştir.