Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgal Güçleri Batı Yaka’da 5 Filistinliyi Gözaltına Aldılar

İsrail işgal güçleri işgal altındaki Filistin’in Batı Yaka bölgesinde bugün (22 Kasım Cuma) sabah erken saatlerden itibaren düzenledikleri baskınlarda 5 Filistinliyi gözaltına aldılar. Bir Filistinliyi de baskın esnasında arabayla çarparak yaraladıkları haber verildi. 

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre işgal güçleri bugün sabahın erken saatlerinde Batı Yaka’nın güneyindeki El-Halil’e bağlı Devra beldesine geniş çaplı bir baskın düzenleyerek dört kişiyi gözaltına aldılar. Burada gözaltına alınanların Yusuf Ayid El-Fakih, Cemal Abdulhalim Et-Telahime, Mu’tasım Ali Süleyman Atbiş ve Samid Abdülaziz Eş-Şahatit olduğu belirtildi. 

İşgal güçleri Ramallah’taki El-Em’ari mülteci kampına düzenledikleri baskında da Halil Et-Tuhi adlı Filistinliyi gözaltına aldılar. 

Aynı mülteci kampında işgal güçleri bir Filistinli gence de askeri bir araçla çarparak yaralanmasına neden oldular. 

Cenin’in güneyindeki Kabatiye’de de işgal güçlerinin Ahmed Nezzal’ın evine baskın düzenlemeleri üzerine Filistinli gençlerle işgalciler arasında çatışmalar meydana geldi. 

İsrail işgal güçleri Batı Yaka bölgesinde gündelik hale getirdikleri baskınlarda sürekli gözaltı işlemleri ve saldırılar gerçekleştiriyorlar.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 09 Ağustos 2020 (35) içerik yüklenmiştir.