FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Batı Yaka’da 5 Kişiyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah (14 Temmuz Pazar) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskınlar düzenleyerek 5 kişiyi gözaltına aldı ve evlerde arama yaptı.

Yerel kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, işgal güçleri Beytlahim vilayetine baskın düzenleyerek Ahmed Şevke ve Münzir Et-Teamira isimli gençleri kentin doğusunda gözaltına aldı.

Kaynaklar, işgal güçlerinin 27 yaşındaki Muhammed Emin El-Hatib’i işgal rejimi istihbaratına ifade vermeye çağırdığını bildirdi.

El-Halil kentine baskın düzenleyen işgal güçlerinin Abdurrahman Mudar Ğays’ı gözaltına aldığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin Cenin yakınları Celbun köyü sakinlerinden Kusay Ömer Ebu’r-Rab isimli genci de gözaltına aldığı öğrenildi.

İşgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde baskın düzenlediği Tulkerem kentinde işgal askerleriyle kent sakinleri arasında çatışmalar yaşandı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, onlarca işgal askeri Tulkerem’de eski esir Nasr El-Cabir’in evine baskın düzenledi.

Son günlerde esir ailelerine ve eski esirlere yönelik baskılarını yoğunlaştıran işgal güçlerinin Filistinli eski esirin evinde arama yaptığı ve ev halkını sorguya çektiği bildirildi.

Devamını oku at
https://turkish.palinfo.com/27410
@Copyright Filistin Enformasyon Merkezi

Başa dön tuşu
Bugün 28 Eylül 2022 (1) içerik yüklenmiştir.