Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgal Güçleri Batı Yaka’da 6 Filistinliyi Tutukladı

Siyonist işgal güçleri dün gece ve bugün (16 Mayıs Perşembe) sabah yaptıkları baskınlarda Batı Yaka bölgelerinde 6 Filistinliyi tutukladılar. İşgal güçlerinin Batı Yaka’nın değişik bölgelerinde yaptıkları baskınlarda evlere girdikleri, çirkin bir şekilde aramalar yaptıkları ve eşyalara da zarar verdikleri ifade edildi.

İşgal ordusu bugün sabah yaptığı açıklamada, işgal askerlerine ve yahudi yerleşimcilere karşı gerçekleştirilen eylemlere karışmalarından dolayı arananlardan olduklarını iddia ettiği 6 Filistinlinin tutuklandığını bildirdi.

Batı Yaka’nın Ramallah şehrinin batısındaki Kuber köyünde bir Filistinlinin evinden tutuklandığı, yine Ramallah’ın kuzeyindeki El-Mezra’a El-Ğarbiyye köyünde üç kişinin, Beytlahim’in güneyindeki Beyti Feccar beldesinde de bir kişinin tutuklandığı bildirildi.

Cenin’in güneybatısındaki Kabatiye beldesinde de özgürleştirilmiş eski esirlerden Ali El-Kumeyyil’in de işgal güçleri tarafından yeniden tutuklandığı haber verildi.

Ayrıca El-Halil’in batısındaki Terkumiya beldesine, Kalkiliya’nın doğusundaki Azzun beldesinin kuzey mahallesine, Yatta şehrinin kuzeyindeki El-Buveyb köyüne ve işgal altındaki Kudüs’ün kuzeyindeki Hazma beldesine baskınlar düzenlendi.

Başa dön tuşu
Kapalı