Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgal Güçleri Batı Yaka’da 8 Kişiyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah (6 Aralık Cuma) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek sekiz kişiyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Batı Yaka’da gözaltına alınan sekiz Filistinlinin işgal güçlerince aranan kişiler olduğunu öne sürdü.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Beytlahim’in kuzeyindeki Ayide Kampı’nda iki genci gözaltına aldığını, bir gençten de ifade vermek üzere işgal istihbaratına müracaat etmesini istediğini bildirdi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin 27 yaşındaki Malik Nayif Zebun ile 29 yaşındaki Saddam Akıl Daru’l-Hac isimli Filistinliyi evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığını ve her iki evde de arama yaptığını söyledi.

İşgal güçlerinin Ayide Kampı sakinlerinden İbrahim Yasin Ebu Surur’u Gush Etzion Yahudi Yerleşkesi’ndeki işgal istihbaratına ifade vermeye çağırdığı öğrenildi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin Beyt Cala kentinde Mutasım Eyyub Ceber isimli Filistinlinin evinde arama yaptığı sırada evde bulduğu bir miktar paraya el koyduğunu ifade etti.

İşgal güçleri Tulkerem’de de İstifan Şahrur ve Tarık Ziyad Şahrur’u evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı. Baskın düzenlediği evlerde arama yapan işgal güçlerinin evlerin altını üstüne getirdiği ve eşyalara zarar verdiği kaydedildi.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 12 Ağustos 2020 (21) içerik yüklenmiştir.