FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri El-Halil ve Kudüs’te Biri Bayan 8 Filistinliyi Tutukladılar

Siyonist işgal güçleri bugün (10 Ağustos Cumartesi) sabah erken saatlerden itibaren Batı Yaka’nın güneyindeki El-Halil bölgesinde ve işgal altındaki Kudüs şehrinde biri bayan 8 Filistinliyi tutuklayarak bilinmeyen yerlere götürdüler.

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre işgal güçleri El-Halil şehrinin batısındaki Beyti Kahil beldesinden biri bayan dört kişiyi, Kudüs şehrinin kuzeydoğusundaki El-İsaviyye köyünden de dört genci tutukladılar.

Quds Press Haber Ajansı’nın verdiği bilgiye göre El-Yemam birliğinin destek verdiği işgal güçleri El-Halil’in kenar mahallelerinde evlere baskınlar düzenleyerek sahiplerini şiddetli bir şekilde darp ettiler. Buralarda saldırıya uğrayan gençlerden ikisi yaralanarak hastaneye kaldırıldılar.

El-Halil’in Beyti Kahil beldesinde tutuklananların ise Kasım Arif Mahmud Asafire ile eşi İnas Asafire ve İkrime Salih ile kardeşi Nasir Salih Asafire olduğu bildirildi.

Kudüs’ün El-İsaviyye köyünde ise dört kişinin tutuklandığı, bunlardan birinin çıkan çatışmalarda lastik kaplı mermiyle yaralandığı belirtildi. İşgal güçleri burada Et-Tur Caddesi’nde çıkan çatışmalarda lastik mermiler ve ses bombalarıyla gençlere saldırdılar. Çatışmalarda El-Yasini ailesinden bir genç ayağından yaralandıktan sonra tutuklandı. Ayrıca Et-Tavil ailesinden bir genç tutuklandı.

İşgal güçlerinin El-İsaviyye’de söz konusu iki kişinin yanı sıra Muhammed Heysem Mustafa ve Muhammed Bekr Mustafa isimli şahısları bakkal dükkanlarında bulundukları sırada tutukladıkları bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.