İşgalci İsrail RejimiFilistin

İşgal güçleri el-Halil’de baba ve oğlunu gözaltına aldı

İşgal güçleri dün akşam (14 Mayıs Cumartesi) el-Halil’in güneyinde yer alan Mesafir Yatta’daki et-Tebban köyüne baskın düzenleyerek Filistinli bir baba ve oğlunu, Cenin’de de yaralı bir kişiyi gözaltına aldı.
Mesafir Yatta ve el-Halil’in güneyindeki Himaye ve Direniş Komiteleri Koordinatörü Fuad el-Umur, işgal güçlerinin 48 yaşındaki Nasır Mahmud Ebu Ubeyd ile 24 yaşındaki oğlu Lüey’i yıkım tehdidiyle karşı karşıya olan et-Tebban köyündeki evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığını ve evde arama yaptığını söyledi.
İşgal güçlerinin ayrıca Sair ve Halhul beldeleriyle el-Halil kentinin doğu girişinde barikat kurduğu, araçları durdurup kimlik kontrolü ve arama yaptığı, bu yüzden bölgede trafiğin aksadığı ifade edildi.
Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin dün akşam Cenin’in batısındaki Rummane köyünün girişinde de barikat kurduğu, araçları durdurup teftiş ve kimlik kontrolü yaptığı belirtti.
Kaynakların bildirdiğine göre, işgal güçleri Cenin Kampı sakinlerinden yaralı Davud ez-Zübeydi’nin ailesine oğullarının gözaltında tutulduğunu ve durumunun ağır olduğunu söyledi.
Davud ez-Zübeydi’nin ailesi, işgal güçlerinin Cenin Kampı’na düzenlediği baskın sırasında ağır yaralanan oğullarının 1948’de işgal edilen topraklardaki bir hastaneye kaldırıldığını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2022 (2) içerik yüklenmiştir.