Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgal Güçleri El-Halil’in Güneyinde Filistinli 102 İşçiyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri dün (21 Temmuz Pazar) El-Halil’in güneyindeki Ez-Zahiriyye askeri kontrol noktasında Filistinli 102 işçiyi çalışma izinleri olmadığı halde işgal rejimine geçmeye çalıştıkları iddiasıyla gözaltına aldı.
İşgal rejimi radyosu, internet sitesinde yayınladığı haberde, işgal güçlerinin El-Halil’in güneyindeki Ez-Zahiriyye askeri kontrol noktasını yasal olmayan bir şekilde geçen 102 Filistinliyi gözaltına aldığını yazdı.
Haberde, Filistinlilerin işgal rejimine iş aramak için girdikleri, gözaltına alınanlardan bazılarının Filistin Yönetimi kontrolündeki bölgeye geri gönderildikleri ve bazılarının da sorguya çekilmek üzere götürüldüğü belirtildi.
İşgal radyosu, iş aramak için yapılan kaçak geçişlerin direniş grupları tarafından İsrail hedeflerine yönelik eylem gerçekleştirme amacıyla istismar edilebileceğini öne sürdü.
İşgal güçleri Batı Yaka sakinlerine evli ve yirmili yaşları geçmiş olma şartıyla işgal rejiminde inşaat ve tarım gibi işlerde çalışmak üzere geçiş izni veriyor.
İşgal rejimi cezaevleri idaresinin istatistiklerine göre, işgal rejimi zindanlarında 1948’de işgal edilen topraklara izinsiz girdikleri için gözaltına alınan yaklaşık 500 Filistinli esir bulunuyor.
Filistin Çalışma Bakanlığı verilerine göre işgal rejiminde Batı Yaka sakinlerinden 90 bin işçi çalışıyor. 50 bini çalışma iznine sahip olan işçiler 15 kontrol noktasından geçerek işyerlerine ulaşabiliyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2024 (6) içerik yüklenmiştir.