Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgal güçleri en-Nakab’da Filistinli genci gözaltına aldı

İşgal güçleri, bu sabah erken saatlerde işgal altındaki en-Nakab bölgesindeki el-Lukye köyü sakinlerinden Filistinli bir genci bir süre kovaladıktan ve üzerine ateş açtıktan sonra gözaltına aldı.

İşgal polisi, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Arrad kenti yakınlarında Sınır Muhafızları biriminden dört işgal askerinin dur ihtarına uymayan şüpheli bir aracı takip ettikleri sırasında hafif bir şekilde yaralandıklarını öne sürdü.  

Bildiride, araç sürücüsünün olaya yerinden kaçmaya çalıştığı ve polis aracına çarptığı, daha sonra gözaltına alındığı belirtildi.

İşgalcilerin Mescid-i Aksa’ya ve Gazze Şeridi’ne saldırılarını protesto amacıyla 1948’de işgal edilen topraklardan düzenlenen gösterilerin ardından işgal güçleri çok sayıda Filistinliyi gözaltına aldı.

Öte yandan, işgal güçleri himayesinde terör estiren Yahudi yerleşimciler dün gece Hayfa kentinin güneyinde Filistinli bir genci darp ederek yaraladı.

Yerel kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin 34 yaşındaki Fethi Cihad es-Seyyid’in aracına saldırdıklarını ve camlarını kırdıklarını, ayrıca Filistinli genci darp ettiklerini bildirdi.

Yahudi yerleşimcilerin saldırısına uğrayan ve yaralanan gencin Hayfa’daki bir hastaneye kaldırıldığı, saldırganlardan hiç kimseyi gözaltına almayan işgal polisinin olayla ilgili soruşturma başlattığı ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2021 (35) içerik yüklenmiştir.