Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgal Güçleri Esir Üniversite Öğrencisi Meğamis’in Evini Yıkmaya Hazırlanıyor

İşgal güçleri bu sabah (11 Ekim Cuma) erken saatlerde Birzeit Üniversitesi öğrencisi esir Yezen Meğamis’in ailesinin Ramallah’ın kuzeyinde yer alan Birzeit beldesindeki evine baskın düzenledi.
Görgü tanıkları, işgal güçlerinin esir Meğamis’in ailesinin evini yıkmaya hazırlık için evin ölçülerini aldığını ifade etti.
Filistinli öğrencinin 11 Eylül’den bu yana işgal rejimi zindanlarında esir tutulduğu kaydedildi.
İşgal rejimi iç istihbarat teşkilatı “Şabak” Eylül ayı sonlarında yaptığı açıklamada, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) üyelerinden oluşan bir hücrenin deşifre edildiğini ve üyelerinin gözaltına alındığını açıklamıştı.
Şabak, söz konusu hücrenin 23 Ağustos’ta Ramallah’ın batısındaki Ayn Bubin bölgesinde el yapımı patlayıcıyla gerçekleştirilen ve Yahudi yerleşimci bir kadının öldüğü eylemden sorumlu olduğunu ileri sürdü.
Şabak’ın işgal ordusuyla birlikte gözaltına aldığı hücre üyeleri arasında Filistinli öğrenci Meğamis’in de olduğu kaydedildi.
İşgal güçleri, işgal hedeflerine yönelik eylem gerçekleştiren Filistinli direnişçilerin ve ailelerinin evlerini yıkarak topluca cezalandırma politikası uygulamaya ve uluslararası hukuku çiğnemeye devam ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.