İşgalci İsrail RejimiFilistin

İşgal güçleri Filistin topraklarında yıkıma devam ediyor

İsrail işgal güçleri bugün (17 Eylül Perşembe) El-Halil’e bağlı Terkumiya beldesinde bir tarım deposunu yıktı.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Terkumiya beldesindeki Ğillet ez-Zeytun bölgesine baskın yaptığını ve Muhammed Abdülaziz Ka’kur’a ait tarımsal faaliyetlerde kullanılan bir barakayı yıktığını bildirdi.

Siyonist işgal rejimi tarafından ayrıca el-Halil’in batısındaki Ferş el-Heva bölgesinde bazı tali yollar toprak set ile kapatıldı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri, Filistinli vatandaşların sahip olduğu malların taşınması için kullanılan bazı konteynerlere el koydu.

Beytülahim Utanç Duvarı ile Mücadele Komitesi Başkanı Hasan Bericiye, işgal güçlerinin Dar Salah beldesinde her biri iki katlı iki evi ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıktığını bildirdi.

Diğer yandan Takku Belediyesi Müdürü Teysir Ebu Mufrih, işgal güçlerinin, el-Halkum bölgesine baskın düzenleyerek Filistinli Faysal Muhammed el-Umur’a ait her biri 140 metrekarelik iki kattan oluşan ve inşaatı devam eden evin inşasını ruhsatlı olmadığı gerekçesiyle durdurmasının istendiğini bildirdi.

Ebu Mufrih, işgal güçlerinin söz konusu inşaatı devam eden yerden bir beton pompasına el koyduğunu, evin sahibini işe geri dönmemesi için tehdit ettiğini ve aksi takdirde adli kovuşturmaya tabi tutulacağını hatırlattıklarını sözlerine ekledi.

Siyonist İsrail, 1967’de işgal ettiği Doğu Kudüs ve Batı Şeria’da Filistinlilere ait ev, depo, tesis ve dükkân gibi yapıları çeşitli bahanelerle yıkıp hayatı onlara zorlaştırıyor.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 30 Ekim 2020 (6) içerik yüklenmiştir.