FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Filistinli Aileye Ait Ev Hakkında Yıkım Kararı Verdi

İşgal güçleri dün akşam (14 Temmuz Pazar) El-Halil’in kuzeyindeki Beyt Ummer beldesi sakinlerinden Ali El-Allami’ye evi hakkında verilen yıkım kararını tebliğ etti.

Beyt Ummer beldesi sakinlerinden aktivist Muhammed Avad, işgal güçlerinin Ali Muhammed Ali El-Allami’ye tek katlı ve 150 metrekare genişliğindeki evi hakkında verilen yıkım kararını tebliğ ettiğini söyledi.

Avad, evin henüz inşaat halinde olduğunu Beyt Ummer beldesi girişi yakınlarındaki Vadi Eş-Şeyh bölgesinde bulunduğunu ifade etti.

İşgal güçlerinin yıkım kararına gerekçe olarak evin ruhsatsız inşa edildiğini ileri sürdüğünü kaydeden Avad, evin bulunduğu bölgenin idari olarak Beyt Ummer Belediyesi’ne bağlı olduğuna dikkat çekti.

Avad, hakkında yıkım kararı verilen evin sahibi El-Allami’nin evi inşa ettiği arazinin mülkiyetinin kendisine ait olduğunu ispat eden belgelere sahip olduğunu belirtti.

Batı Yaka ve Kudüs’te Filistinli ailelere inşaat izni vermeyen işgal yönetimi, Filistinlilerin yeni inşa ettikleri ya da genişlettikleri evlerini, barakalarını ve dükkanlarını ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle yıkıyor.

Bir yandan Filistinlilerin evlerini ve dükkanlarını yıkan işgal yönetimi, diğer yandan da uluslararası toplumun tepkilerine rağmen Filistinlilerden gasp edilen topraklar üzerinde Yahudi yerleşimciler için yeni konutlar inşa etmeyi sürdürüyor.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 19 Eylül 2020 (25) içerik yüklenmiştir.