Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgal güçleri Filistinli esiri serbest bıraktı

İşgal güçleri Batı Şeria’nın Tulkerem kenti sakinlerinden 30 yaşındaki Mü’min Raddad’ı bir yıl esir tuttuktan sonra serbest bıraktı.

Filistinli esirin gözaltına alındıktan sonra işgal güçleri tarafından sorguya çekildiği sırada ağır işkencelere maruz kaldığı ifade edildi.

Esirler Heyeti’nin yayınladığı rapora göre, işgal askerleri Raddad’ı evine baskın düzenleyip gözaltına alırken darp etti.

Filistinli gencin gözaltına alındıktan sonra ellerinin ve gözlerinin bağlandığı, başına plastik torba geçirildiği ve işgal güçlerine ait bir merkeze kadar uzun süre bu şekilde yürütüldüğü kaydedildi.

İşgal askerlerinin yol boyunca Filistinli esiri tekmeledikleri ve sırtına vurdukları, işgal güçlerine ait merkeze geldiklerinde esirin doktor muayenesine tabi tutulmadığı, bilakis orta kulak problemi olduğu için ilaç kullanan Haddad’ın ilaçlarının elinden alınıp çöpe atıldığı bildirildi.

Raporda ayrıca işgal askerlerinin Haddad’ı uzun süre bir sandalyeye bağlayıp darp ettikleri, Filistinli esirin daha sonra El-Celeme Gözaltı Merkezi’ne götürüldüğü, orada 21 gün ağır işkencelere maruz kaldıktan sonra Mecdu Cezaevi’ne nakledildiği belirtildi.

Filistinli esir Mü’min Raddad’ın işgal güçlerince ve Filistin Yönetimi güvenlik birimlerince birkaç kez gözaltına alındığı açıklandı.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Eylül 2022 (1) içerik yüklenmiştir.