Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgal Güçleri Filistinlilere Ait 6 Evin İnşaatının Durdurulmasını İstedi

İşgal güçleri dün akşam (11 Temmuz Perşembe) Cenin’in batısındaki Rumane köyünde inşaat halindeki 6 ev ve bir baraka hakkında verilen inşaatı durdurma kararlarını tebliğ etti.

Yerel kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, işgal güçleri Rumane köyüne baskın düzenleyerek inşaat halindeki 6 evin ve bir barakanın fotoğraflarını çekti ve inşaatın durdurulmasını istedi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin inşaatının durdurulmasını istediği evlerin Ali Ebu Hammad, Abdurrezzak Ebu Hammad, Mahmud Ebu Hammad, Yusuf Ebu Hammad, Ekrem Necib Sabihat ve Hüsnü Hüseyin Hırzallah’a, barakanın da Yusuf Esad Er-Rıfai’ye ait olduğunu söyledi.

İşgal güçlerinin evlerin ve barakanın inşaatının durdurulmasına ruhsatsız ve ırkçı ayrım duvarına yakın inşa edilmelerini gerekçe gösterdiği belirtildi.

Bu arada, Cenin Valisi Ekrem Er-Recub, işgal rejiminin “düşmanca” olarak nitelediği yıkım politikasını eleştirdi.

İşgal rejiminin düşmanca eylemlerinin ırkçı yapısıyla ilişkisi olduğuna dikkat çeken Er-Recub, işgalcilerin Filistinlilerin hayatlarını çekilmez hale getirmeye ve çaresizlik hissetmelerini sağlamaya çalıştıklarını ifade etti.

Cenin Valisi, işgal güçlerinin amacına ulaşamayacağını, Filistin halkının yaşamaya ve işgale karşı mücadeleye devam edeceğini kaydetti.

Başa dön tuşu
Kapalı