Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgal Güçleri Filistinlilere Ait Barakaları ve Çadırları Yıktı

İşgal güçleri bu sabah (12 Haziran Çarşamba) Tubas kentinin doğusunda yer alan Atuf Vadisi’ndeki Er-Ra’s El-Ahmer bölgesinde Filistinlilere ait onlarca barakayı yıktı, tarım aletlerini ve su varillerini tahrip etti.
Er-Ra’s El-Ahmer bölgesinde yaşayan çiftçilerden Abdullah Beni Avde, Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine yaptığı açıklamada, onlarca işgal askerinin orduya ait iki buldozerle bu sabah bölgeye geldiğini ve koyun ağıllarını, yem depolarını ve bölge sakinlerinin yaşadığı çadırları yıkmaya başladığını söyledi.
Beni Avde, işgal güçlerinin tankerlerle getirilen suların depolandığı su varillerini de tahrip ettiğini ve yaklaşık 50 varilin tarih edildiğini bildirdi.
Yahudi yerleşimi konusu uzmanı aktivist Arif Drağime de muhabirimize yaptığı açıklamada, Bekir Beni Avde’ye ait bir hayvan ağılıyla mesken olarak kullanılan bir çadırın işgal güçlerince yıkıldığını söyledi.
Drağime, işgal güçlerinin Allan Beni Avde’ye ait dört çadır ve iki hayvan ağılını yıktığını, 20 su varilini ve güneş enerjisi panellerini tahrip ettiğini ifade etti.
Filistinli aktivist, işgal güçlerinin Süleyman Cemil Beni Avde’ye ait üç hayvan ağılını yıktığını ve 25 su varilini tahrip ettiğini, Cemil Beni Avde ve oğlu Süleyman’a ait iki hayvan ağılını yıktığını belirtti.
Drağime, Tamun beldesi yakınlarında bulunan Er-Ra’s El-Ahmer bölgesinin verimli tarım arazilerine sahip olduğu için işgalciler tarafından sürekli hedef alındığına dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 15 Aralık 2019 (41) içerik yüklenmiştir.