Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgal Güçleri Gazze Şeridi’nin Güneyinde 3 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçlerinin bu sabah (7 Temmuz Pazar) Gazze Şeridi’nin güneyinde sınır hattını geçtikleri iddiasıyla üç Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.

İşgal ordusu sözcüsü, işgal güçlerinin üç Filistinliyi gözaltına aldığını, Filistinlilerden ikisinin Gazze Şeridi’nin güneyinde sınır hattını geçerek 1948’de işgal edilen topraklara girdiklerini öne sürdü.

İşgal ordusunun konuyla ilgili yayınladığı ve işgal rejimi medya organlarınca aktarılan bildiride, gözaltına alınan iki gencin üzerinde bomba ve yakıcı maddeler ele geçirildiği iddia edildi.

İşgal güçleri iki gün önce de Gazze Şeridi’nin kuzeyinde bir Filistinliyi ve güneyinde iki Filistinliyi sınır hattını geçerek 1948’de işgal edilen topraklara girdikleri gerekçesiyle gözaltına almıştı.

İşgal ordusu zaman zaman Filistinli gençlerin Gazze Şeridi sınırını geçtikleri gerekçesiyle gözaltına alındıklarını duyururken, Gazze Şeridi sınırında dikenli teller ve en son teknoloji ürünü gözetleme ve erken uyarı cihazları olmasına rağmen 2019’un başından bu yana birçok kişinin sınırı geçtiği kaydedildi.

Gazze Şeridi sınırını geçtikleri gerekçesiyle gözaltına alınan Filistinli gençlerin çoğunun 1948’de işgal edilen topraklarda iş aramak için yola çıkan siviller oldukları belirtildi.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 28 Mayıs 2020 (24) içerik yüklenmiştir.