Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgal Güçleri Gazzeli Balıkçılara ve Çiftçilere Ateş Açtı

İşgal güçleri dün (10 Temmuz Çarşamba) Gazze Şeridi açıklarında avlanmakta olan Filistinli balıkçılara ve sınıra yakın bölgelerde çalışan çiftçilere ateş açtı.

İşgal güçlerinin bu sabah ayrıca Gazze Şeridi sınırını geçmeye çalışan iki Filistinliyi gözaltına alma girişiminde bulunduğu fakat başarılı olamadığı kaydedildi.

Filistinli Balıkçılar Komitesi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal ordusuna ait hücumbotların Gazze Şeridi’nin kuzey batısındaki El-Vâha ve Es-Sudaniyye bölgelerinin 4 mil açığında balıkçı teknelerine ateş açtığını, saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığını söyledi.

Öte yandan işgal güçlerinin Han Yunus’un ve Deir El-Belah’ın doğu bölgelerinde ve Gazze kentinin doğusunda sınıra yakın evlere ve çiftçilere ateş açtığı belirtildi.

İşgal güçlerinin Gazze Şeridi halkını topluca cezalandırma politikası kapsamında Filistinli balıkçıları ve çiftçileri taciz etmeye devam ettiği bildirildi.

Bu arada, işgal rejimi medyası işgal güçlerinin Gazze Şeridi’nin kuzeyinde sınırı geçmek için dikenli telleri kesmeye çalışan iki genci tespit ettiğini ve olay yerine gittiğini, gençlerin işgal güçlerini fark edip Gazze Şeridi içlerine kaçtıklarını ifade etti.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 04 Ağustos 2020 (20) içerik yüklenmiştir.