Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgal Güçleri İki Filistinliye Mescid-i Aksa’dan Uzaklaştırma Cezası Verdi

İşgal güçleri, dün akşam (26 Mayıs Pazar) Filistinli iki genci Mescid-i Aksa’dan 14 gün uzaklaştırma cezası verdikten sonra serbest bıraktı.

Vadi Hulve Bilgi Merkezi avukatı Halid Zebarika, işgal güçlerinin Kudüs kenti sakinlerinden İbrahim Halil ve Musab Ed-Duveyk’i iki hafta Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma ve üçüncü bir kişinin kefaleti şartıyla serbest bıraktığını bildirdi.

Zebarika, işgal güçlerinin Halil ve Ed-Duveyk’i Mescid-i Aksa içinde gözaltına aldığını, her iki gence de Mescid-i Aksa’da bulunma ve Yahudi yerleşimcilerin baskınına engel çıkarma suçlaması yönelttiğini söyledi.

İşgal güçleri dün sabah saatlerinde Mescid-i Aksa’da Filistinli dört genci gözaltına aldı ve Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimcileri koruma bahanesiyle itikaftaki cemaati saatlerce kuşatma altında tuttu.

Öte yandan, işgal güçleri bu sabah Ramallah’ın kuzeyindeki El-Celzun Kampı sakinlerinden Ahmed Hasan El-Annati isimli genci ve Nablus’un doğusundaki Asker Kampı sakinlerinden Muhammed Bedran’ı Mescid-i Aksa’da gözaltına aldı.

İşgal güçleri Yahudi yerleşimcilerin baskınlarına karşı direnen Filistinlilere uzaklaştırma cezaları vererek Mescid-i Aksa’yı baskınlar karşısında savunmasız bırakmaya çalışıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Eylül 2021 (15) içerik yüklenmiştir.