İşgalci İsrail RejimiFilistin

İşgal güçleri Nafha Cezaevi’ndeki şiddet ve baskılarını sürdürüyor

Filistin Esir Kulübü, işgal rejiminin Nafha Cezaevi’ndeki esirlere yönelik baskı uygulamalarının sürdüğünü ve bu arada bazı esirlerin bilinmeyen yerlere nakledildiklerine dair haberler alındığını bildirdi.

Esir Kulübü, bugün (23 Aralık Perşembe) yaptığı açıklamada nakil işlemleriyle ilgili haberlerin işgal rejiminin esirlere yönelik zorbalığının ve işkencelerinin devam ettiğinin bir göstergesi olduğunu vurguladı. Bu arada, işgalci subaya karşı bıçaklı saldırı eylemi gerçekleştiren Yusuf El-Mebhuh dahil olmak üzere, son baskınlarda darp edilen esirlerin son durumları hakkında da henüz bir bilgi edinilemediğini dile getirdi.

Damun Cezaevi’ndeki kadın esirlere yönelik vahşi uygulamaları protesto eden Yusuf El-Mebhuh’un Nafha Cezaevi’nde bir işgal subayına karşı bıçaklı eylem gerçekleştirmesi üzerine işgal güçleri buraya baskın düzenlemiş ve özellikle 12 nolu koğuştaki esirleri çıplak bir şekilde meydana çıkarıp saatlerce soğukta bekletmişlerdi. Baskında bazı esirleri de şiddetle darp etmişlerdi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Haziran 2024 (36) içerik yüklenmiştir.