FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Rafah Açıklarında İki Balıkçı Teknesine Ateş Açtı

İşgal ordusuna ait hücumbotlar bu sabah (14 Ekim Pazartesi) Gazze Şeridi’nin güneyindeki Rafah kenti açıklarında avlanmakta olan Filistinli balıkçıların teknelerini kuşattı.
Filistinli Balıkçılar Komitesi, işgal donanmasına ait birkaç hücumbotun bugün sabah saatlerinde sahilden 3 mil uzaklıkta avlanmakta olan iki balıkçı teknesini kuşattığını ve teknelere doğru ateş açtığını, saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığını bildirdi.
Balıkçılar Komitesi konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal donanması hücumbotlarının Filistinli balıkçı teknelerini yaklaşık bir saat kuşatma altında tuttuktan sonra serbest bıraktığını ve teknelerin herhangi bir ciddi hasara uğramadan limana geri döndüklerini ifade etti.
Öte yandan, işgal güçlerinin bu sabah ayrıca Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus vilayetinin doğusunda Filistinli çiftçilere ateş açtığı ve saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığı öğrenildi.
İşgal güçleri, 2014 yazında Filistinli gruplar ve işgal hükümeti arasında Mısır’ın arabuluculuğuyla imzalanan ateşkes anlaşmasını o tarihten bu yana sürekli ihlal ediyor.
Gazze Şeridi açıklarında avlanan Filistinli balıkçıları taciz eden işgal güçleri, ayrıca sınır ihlali yapıp Filistinlilere ait topraklara giriyor ve arazi tesviyesi yapıyor, sınıra yakın bölgelerdeki tarım arazilerine, söz konusu bölgelerde çalışan çiftçilere, işçilere ve kuş avcılarına da ateş açıyor.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 09 Ağustos 2020 (35) içerik yüklenmiştir.