İşgalci İsrail RejimiFilistin

İşgal güçleri Ramallah’ın doğusunda 15 Filistinlinin yaşadığı barakaları yıktı

İşgal güçleri Ramallah’ın doğusundaki et-Taybe köyü yakınlarında yer alan ve mesken olarak kullanılan barakaları yıktı.

Filistinli gazeteci ve aktivist Faris Keabine, işgal ordusunun bölgeye baskın düzenlediğini, barakaları yıktığını ve içindeki eşyalara el koyduğunu söyledi.

İşgal güçlerinin yıktığı barakaların Abdülhafiz Keabine ve oğlu İbrahim Keabine’ye ait olduğunu belirten Keabine, yıkılan barakalarda toplam 15 kişinin yaşadığını bildirdi.

Keabine, işgal güçlerinin birkaç gün önce de o civardaki dört ailenin barakalarını yıktığını, daha önce ailelerin yıkımdan geri kalanlarla barakalarını yeniden kurduklarını fakat bu kez işgal güçlerinin eşyalara da el koyduğunu ve dolayısıyla barakaların yeniden inşa edilemeyeceğini ifade etti.

Filistinli gazeteci, bölgedeki yıkımların Ramallah ve Eriha vilayetleri arasındaki tüm bedevi yerleşim alanlarını ortadan kaldırma planının bir parçası olduğuna dikkat çekti.

Öte yandan, işgal güçleri bu sabah Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus kentinin doğusunda sınıra yakın arazilerde çalışan çiftçilere ateş açtı.

Filistin TV muhabiri, Han Yunus’un doğusunda sınır bölgesinde görevli işgal askerlerinin el-Fihari bölgesindeki tarım arazilerinde çalışan çiftçilere otomatik silahlarla ateş açtığını ve çiftçilerin çalışmayı bırakıp evlerine dönmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2021 (13) içerik yüklenmiştir.