Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgal Güçleri Ramallah’ta Filistinli İki Öğrenciyi Gözaltına Aldı

İşgal güçlerinin dün (27 Kasım Çarşamba) akşam saatlerinde Ramallah’ta iki üniversite öğrencisini gözaltına aldığı ve Nablus’un güneyine baskın düzenleyerek güvenlik kameralarının kayıtlarına el koyduğu ifade edildi.

Yerel kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, işgal güçleri Birzeit Üniversitesi öğrencileri Muhammed El-Maliki ve Harun Safa’yı Ramallah’ın kuzeydoğusundaki Kefer Malik köyü girişinde gözaltına aldı.

Kaynaklar, işgal güçlerince gözaltına alınan öğrencilerin birkaç gün sonra mezuniyet tezlerinin münakaşasının olduğuna işaret etti.

Bu arada, işgal güçlerinin dün akşam saatlerinde ayrıca Nablus’un güneyindeki Beyta Hali’ne baskın düzenlediği ve hal çevresindeki güvenlik kameralarının kayıtlarına el koyduğu belirtildi.

Filistin halkına yönelik baskılarını sürdüren işgal güçleri her gün Batı Yaka ve Kudüs’te özellikle gece geç saatlerde ve sabahın ilk saatlerinde baskınlar düzenliyor.

Baskın düzenlediği bölgelerde evlerde ve işyerlerinde arama yapan işgal güçleri, evlerin altını üstüne getirerek eşyalara zarar veriyor ve ev sakinlerine kötü muamelede bulunuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2023 (15) içerik yüklenmiştir.