Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgal Güçleri Şehit Ömer Ebu Leyla’nın Ailesinin Evini Yıktı

İşgal güçleri bu sabah (24 Nisan Çarşamba) Şehit Ömer Ebu Leyla’nın ailesinin Selfit kentinin batısındaki Ez-Zaviye beldesinde bulunan evini yıktı.

İşgal güçlerinin patlayıcılarla evi havaya uçurduğu ve bu sırada civardaki evlerin de zarar gördüğü, yıkım sırasında işgal güçleriyle belde sakinleri arasında çatışmaların yaşandığı ifade edildi.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin dün gece saat 22:30’da Ez-Zaviye beldesine iki buldozerle birlikte baskın düzenlediğini ve işgal askerlerinin beldenin dört bir yanına dağıldığını bildirdi.

Ez-Zaviye beldesini giriş çıkışın yasak olduğu askeri alan ilan eden işgal güçlerinin daha sonra şehidin evini kuşattığı ve evin duvarlarını içeriden yıkarak patlayıcılar yerleştirdiği kaydedildi.

İşgal güçlerinin Şehit Ömer Ebu Leyla’nın ailesinin evini bu sabah saat 06:00 civarında patlayıcılarla tamamen yıktığı belirtildi.

İşgal güçlerinin şehit ailesinin evi civarında yaşayan onlarca kişiyi yıkım sırasında zorla evlerinden çıkardığı, evlerinden çıkarılanlar arasında kadınların ve çocukların çoğunlukta olduğu ifade edildi.

İşgal güçlerinin ayrıca yıkımı protesto eden Filistinlilerin ve gelişmeleri takip eden gazetecilerin üzerine ses bombası ve göz yaşartıcı bomba attığı bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (17) içerik yüklenmiştir.