Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İşgal güçleri Şeyh Cerrah’ta düzenlenen gösteriye müdahale etti

İşgal güçleri, Yahudi yerleşimcilerin provokasyonlarına son verilmesi ve 14 gündür mahalleye uygulanan ablukanın kaldırılması amacıyla Kudüs’ün Şeyh Cerrah Mahallesi’nin batı girişinde dün düzenlenen gösteriye müdahale etti.

Filistin Kızılay Derneği, işgal güçlerinin Şeyh Cerrah Mahallesi’ndeki gösteriye müdahalesi sırasında birçok göstericinin yaralandığını, ses bombasıyla başından yaralanan bir kişinin hastaneye kaldırıldığını ve diğer yaralıların tedavilerinin olay yerinde yapıldığını açıkladı.

Protesto gösterisine mahalle sakinlerinden ve mahalle dışından onlarca kişinin katıldığı, göstericilerin mahalleye uygulanan ablukayı ve Yahudi yerleşimcilerin provokasyonlarını kınayan sloganlar attıkları bildirildi.

İşgal güçlerinin Şeyh Cerrah Mahallesi’nin girişlerinde barikatlar kurduğu ve mahalle sakinlerinin dışındaki Filistinlilerin evlerinden çıkarılmak istenen ailelere destek amacıyla mahalleye girmelerine izin vermediği belirtildi.

Şeyh Cerrah Mahallesi sakinlerinden Muna el-Kurd, mahallenin 14 gündür adeta askeri kışlaya döndüğünü, işgal güçlerinin kasıtlı olarak mahalle sakinlerine kötü davrandığını ve dolaşımlarını kısıtladığını, Yahudi yerleşimcilerin ise mahalleye özgürce girip çıktıklarını söyledi.

İşgal güçleri Kudüs’ün Şeyh Cerrah Mahallesi’ndeki 28 evde yaşayan 500 civarındaki Filistinliyi evlerinden çıkarıp tehcir etmek ve evlerine Yahudi göçmenleri yerleştirmek istiyor.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (10) içerik yüklenmiştir.