FilistinHaberlerOrtadoğu

İşgal Güçleri Tulkerem’in Kuzeyinde Bir Filistinli Genci Silahla Yaraladı

Bugün (17 Kasım Pazar) Batı Yaka’daki Tulkerem’in kuzeyinde yer alan Kaffin köyünden bir Filistinli genç, ırkçı ayrım duvarının Nezle İsa beldesinin batısında yer alan kapısında işgal güçlerinin attığı mermilerle yaralandı. 

Şehid Sabit Sabit Hükümet Hastanesi kaynaklarının verdiği bilgilere göre kuzeydeki Kaffin köyünün ahalisinden olan 25 yaşındaki Ahmed Abdullah Halil Ammar isimli genç, ayaklarından mermiyle yaralanmış bir şekilde, Filistin Kızılayı’na ait bir ambulansla hastaneye ulaştırıldı. 

Kaynaklar gencin sağlık durumunun tehlikeli olmadığını dile getirdiler. 

İşgal güçleri zaman zaman, ırkçı ayrım duvarının kapılarından ve geçiş noktalarından geçmeye çalışan Filistinlilere silahla saldırılarda bulunarak yaralanmalarına neden oluyorlar. Irkçı ayrım duvarının dışında ikamet eden Filistinlilerin birçoğunun arazileri veya iş yerleri bu duvarın diğer tarafında olması sebebiyle her gün duvarın kapılarından veya geçiş noktalarından geçmek zorunda kalıyorlar. Ancak buralardan geçmeleri aynı zamanda işgal güçlerinin rasgele saldırıları sebebiyle önemli bir risk oluşturuyor.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 14 Temmuz 2020 (27) içerik yüklenmiştir.